İletişim

Sıcak veya soğuk içecek hazırlık ekipmanları.

İçecek Hazırlık Ekipmanları İle Lezzet Ve Kolaylık

Gemi mutfaklarında yani gemilerde yer alan restoran, kafeterya ve dinlenme salonu gibi birçok alanda içecek tüketimi önemli bir yere sahiptir. Yoğun bir çalışma sonrasında, dinlenme sırasında, eğlenmek, sohbet veya müşteri servisi sırasında içeceklerin önemli bir yeri vardır. Bu açıdan da gemi mutfaklarında yer alması gereken önemli ekipmanlar arasında her zaman içecek hazırlık ekipmanları da yer alacaktır.

İçecek hazırlık için ihtiyaç duyulan ekipmanlar, sıcak ve soğuk içecekler için ayrı ayrı tercih edilecek sistemlerdir. Örnek olarak çay hazırlamak için kullanılacak makineler ile kahve makineleri birbirinden ayrılır. Sağlıklı bir şekilde temiz sıcak su elde etmek için kullanılacak sıcak su dispenseri ve soğuk içecekleri hazırlayacak soğuk içecek mikserleri ayrı yere sahiptir. Doğal ve sağlıklı meyve suyu için kullanılacak makineler, soğuk içecek servis tezgahları ve her an el altında yer alacak su sebilleri gibi birçok farklı ekipman yer alır.

İçecek Hazırlık İçin Ekipmanlar Nasıl Kullanılır?

Gemi mutfaklarında içecek hazırlık için kullanılacak ekipmanlar yapılarına uygun bir şekilde doğru malzemeler ve doğru yapılar ile pratik şekilde kullanılabilir. Örneğin, kahve makineleri genellikle filtre kahve veya Türk kahvesi gibi ürünlerin elde edilmesi için kullanılır. Bu açıdan kullanım kılavuzunda anlatılan malzeme ile pratik bir şekilde kullanım elde edildikten sonra yine temizliği de bu şekilde yapılırsa, içecek hazırlık ekipmanları çok uzun yıllar kaliteli bir kullanım elde edilebilir.

Dispanser ve sebiller suyu sağlıklı bir şekilde kullanmak için sunulan makineler olmakla birlikte sistem içerisinde özellikle sağlıklı hazır su tercih edilmesi gerekir. Arıtma suyu ile de kullanılabilecek bu cihazlar temizliği düzenli bir şekilde yapıldığı takdirde mikroorganizma ve hastalık biriktirmeden yıllarca aynı kalitede kullanılabilir. Benzer şekilde soğuk içecek için kullanılan meyve suyu ya da içecek mikserleri de aynı yapıyla rahatlıkla yıllarca kullanılabilir.

Kahve Makineleri

Gemide kullanılmaya uygun kahve makineleri.

Sıcak Su Dispenserleri.

Gemi tipi sıcak su dispenserleri.

Soğuk içecek mikserleri.

Gemide kullanılmaya uygun içecek mikserleri.

Meyve Suyu Makineleri.

Gemi tipi meyve suyu makineleri.

Soğuk Servis Tezgahları

Gemi tipi soğuk servis tezgahları.

Su sebilleri.

Gemide kullanılmaya uygun su sebili.