İletişim

Pişirme Ekipmanları Teminini Tamamlayın

Gemilerde gıda üzerine çalışma gerçekleştirecek mutfak, restoran ve otel alanlarında pişirme ekipmanları en temel ihtiyaçlar arasında yer alır. Çorbalar, sıcak yemekler, kızartmalar veya ızgaralar gibi birçok gıdanın hazırlanması için bu ekipmanlara ihtiyaç duyulur. Bu çerçevede pişirme ekipmanları belirli bölümlere ayrılarak, temelde fırın, tava, fritöz, ızgara, kuzine ve tencere gibi parçalardan oluşur.

Kuzineler, elektrikli veya gazlı seçenekleri ile özellikler pişirme açısından değişen hazne sayıları ve kapasiteleri ile temin edilmesi gereken ürünler arasındadır. Yine neredeyse her mutfakta yer alması gereken yemek pişirme ekipmanları arasında ızgaralar da her zaman önemli bir yere sahiptir. Et, tavuk veya kimi zaman sebzelerin lezzetli şekilde hazırlanması için bu ekipmanlara ihtiyaç duyulur.

Pişirme Ekipmanları Nasıl Seçilmelidir?

Bir gemi mutfağı için pişirme ekipmanları tercih edilirken, öncelikle mutfağın boyutu ve türü göz önünde bulundurulmalıdır. Çünkü büyük boyutlu bir restoran mutfağı ile bir personel mutfağı için gerekecek ekipmanlar birbirinden farklı boyut ve adetlere sahip olabilir. Örneğin, kaynatma tencereleri, fırınlar ve fritözler farklı farklı işletmelerde temel bir ihtiyaç olarak kullanılabilir.

Günümüzde genellikle tüm gemi mutfaklarında örnek olarak fritözler ve devrilir tavalar temel ihtiyaçlar arasında yer alır. Çünkü devrilir tavalar buharda pişirme, kaynatma veya sos ile pişirme gibi farklı amaçlar için pratik bir yapı ile kullanılan sistemlerdir. Fritözler ise özellikle hızlı bir şekilde sebze veya gıda kızartmak için ihtiyaçlar arasında yer alır.

 

Mutfak pişirme ekipmanları tercih edilirken, öncelikle ihtiyacınız olan ürünü belirleyip, sonrasında mutfağınıza göre doğru boyutu tercih etmeniz önemlidir. Bu sayede yıllarca güvenilir bir şekilde kullanabileceğiniz, kapasiteyi karşılayacak ve sağlıklı bir ekipman temin edilebilir. Onlymaritime sayesinde kategori içerisinde yapacağınız inceleme ile pişirme ekipmanları arasında birçok farklı ürünü ayrı ayrı gözden geçirerek, tercihlerinizi çok hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

 

ÜRÜNLER

Kuzineler

Gemi tipine uygun kuzineler.

Izgaralar

Gemi tipine uygun ızgaralar.

Fritözler

Gemi tipine uygun kuzineler.

Devrilir Tavalar

Gemi tipine uygun devrilir tavalar.

Kaynatma Tencereleri

Gemi tipine uygun kaynatma tencereleri.

Fırınlar

Gemi tipine uygun fırınlar.